Ce parfum ţi se potriveşte
DKNY (Donna Karan)
Acest parfumul este făcut pentru negru! Se potriveşte şi ţinutelor cu nuante de gri, roşu închis, bleumarin. De cum îl miroşi îţi dă senzaţia că îţi aparţine. E un parfum de toamnă şi de iarnă. Posedă o tărie fierbinte, e seducător şi tot mai înfocat, compus dintr-un amestec de flori exotice. Andreea Raicu se număra printre femeile care poartă acest parfum!
Coco Mademoiselle (Chanel)
Brunetele şi cele cu părul acajiu sau roşcat sunt foarte atrase de Coco Mademoiselle (Chanel). Un parfum ce are nevoie de spaţiu, de public pentru a seduce. Iasomia, trandafirul, mimoza, floarea de portocal sunt doar câteva din miresmele din care e compus. O mulţime de femei sunt îndrăgostite de el. Toamna şi iarna sunt sezoanele potrivite pentru a fi purtat. Atât de seducător, încât a cucerit-o chiar şi pe blonda Gina Pistol.
No. 5 (Chanel)
Nici un alt parfum nu-i seamană la miros. Se spune că el conţine mai mult de 250 de ingrediente, însă trandafirul şi iasomia sunt cele care domină. Pentru No.5 nu contează rochia sau culoarea. Gabrielle Chanel are un mesaj pentru femei: “Parfumează-te cu el acolo unde îţi doreşti să fii sărutată!”. Andreea Mantea pare să ştie de ce s-a îndrăgostit de No.5.
Tresor (Lancome)
Nu e parfumul care să te tragă de mânecă, e o prezenţă care ştie să se strecoare fără să-ţi dai seama. Dulceaţa lui blândă îl face irezistibil pentru unele doamne şi respingator pentru altele. Femeile de modă veche şi mai puţin romantice îl adoră. Dă bine în combinaţie cu o ţinută neagră şi elegantă. Dacă vrei să faci impresie bună fără prea multe cuvinte poartă Tresor (Lancome). Monica Columbeanu e fan!
Vrei propriul parfum? Iată câteva reţete!
Un parfum afrodisiac
Pentru un parfum afrodisiac poţi folosi o combinaţie de 4 picături ulei de santal, 4 picături ulei de trandafir şi 3 picături ulei de ylang ylang, diluate într-un ulei purtător.
Parfumul pasiunii
50 ml ulei de migdale, 3 picături ulei de trandafir, 3 picătri bergamotă, 2 picături lemn de santal, o picătură cedru. Esenţele se amestecă cu uleiul.
Florentina VÎJOAICA



(4 votes, average: 3.75 out of 5)




[...] un oras cosmopolit, dar traditional. Parisul surprinde, dar in nici un caz nu dezamageste. Case elegante construite in secole 17-18 sau zgarie-nori si cartiere cu apartamente, stradute inguste sau [...]
[...] 5 (Chanel) Nici un alt parfum nu-i seamana la miros. Se spune ca el contine mai mult de 250 de ingrediente, insa trandafirul si [...]
Intodeauna mi-au placut parfumurile grele… desi nu am reusit sa le descopar. Cred ca parfumul de care m-am atasat este “Dreamer” de la Versace, insa pe acelasi tom sunt si “Inside” de la Trusardi si “Homme Exceptionel” de la Mont Blanc… Cred ca aceste tipuri de parfumuri descriu complexitatea masculinului din secolul XXI.